Event Twitter

Glutensiz Diyet Nedir - MercanYazılım.NET-Kurumsal Web Uygulaması
Hakkımızda

Glutensiz Diyet Nedir


Glutensiz Diyet nedir ?

 
GLUTENSİZ DİYET   
            Çölyak hastalığının günümüzde tek tedavi şekli ömür boyu sürecek Glutensiz diyettir. İlk bakışta zor görünen Glutensiz Diyet aslında sağlıklı bir yaşam şeklidir. Tahıllarının yerini , mısır, patetes, prinç, kestane, karabuğday,  teff unu ,  kinoa ,et,balık, soya fasulyesi, nohut, mercimek, yumurta gibi işlem görmemiş  besinler alır.
           Bu beslenmeye geçiş elbette kolay olmaz, ilk zamanlarda damak tadına yeni lezzeler çok uyum sağlamaz, hastalığı inkar ya da kabullenme süreçleri yaşanır. Çocuklar bu konuda erişkinlerden daha çabuk diyete uyum sağlarlar. Sosyal yaşamda her zaman aç kalmamak adına atıştırmalık ürünlerden mutlaka yanınızda bulundurun.
        Diyete uydukça yaşam kalitenizin artması, halsizlik yorgunluk ve sürekli hastanelere taşınmaktan kurtulursunuz. Ayrıca bu hastalıkla ilerleyen kalıcı yan hastalıklardan da korunuyorsunuz. Tanı gecikmesi ve diyete uymamak her yaşta kemik erimesi, diş minesi bozuklukları ve çocuklarda boy uzamasını önler.       
      Yeni tanı alanlara , yol arkadaşı olmak, hayatını kolaylaştırmak, deneyimlerimizi ve en son yenilikleri paylaşabilmek için, ‘’birlikten kuvvet doğar’’ mantığı ile  Kocaeli Çölyak ve Pku  Yaşam Derneği kurulmuştur.
 
          Özellikle son yıllarda açılan Glutensiz cafeler de  ürün çeşitleri çoğalmıştır. Hepsi de çok lezzetli ve sağlıklıdır. .

           Merak ettiğiniz  konularda Kocaeli Çölyak ve Pku   Yaşam Derneğini arayabilir, bilgi alabilirsiniz.